• Matematyka by night

• Podobno matematyka to zmora młodzieży... hmmm... to czemu 20 uczniów z 7c wraz ze swoja Panią Agnieszką spędza dobrowolnie piątkowy wieczór rozwiązując zadania matematyczne? Może matamatyka w ciekawej formie nie jest taka zła :)

• Dzielnicowy Konkurs Recytatorski w SP367

• 27 marca w Szkole Podstawowej nr 367 odbył się Dzielnicowy Konkurs recytatorski pt. Świat Jana Brzechwy widziany oczami dziecka. Nasza szkoła odniosła wielki sukces! Reprezentowali nas uczniowie z każdego poziomu i wszyscy stanęli na podium.

Oto wyniki:

• Aleksandra Fiejtek kl. 2a otrzymała 1 miejsce!
            • Franciszek Kondracki kl.3b otrzymał 1 miejsce!
            • Vincent Przybylski kl. 1e otrzymał wyróżnienie

​​​​​​​Gratulujemy naszym podopiecznym i jesteśmy dumni, że mamy tak zdolnych recytatorów!

• Podsumowanie projektu „A to Polska właśnie”

• Po dwóch latach poznawania różnorodnych reginów Polski nadszedł czas na podsumowanie projektu. Dzieci z klas 1-3 odbyły przedostatnią wędrówkę po Polsce w poszukiwaniu smaków kuchni regionalnej. Dzięki uprzejmości firmy Gastro Team, która przygotowała wspaniałą prezentację oraz degustacje potraw regionalnych, dzień ten na pewno długo zostanie w pamięci naszych uczniów. Szczególną atrakcją dla dzieci było własnoręczne zrobienie masła. Okazało się, że trzeba włożyć w tę czynność trochę więcej wysiłku niż kupienie masła w sklepie. Za to satysfakcja o wiele większa, no i ten smak…

W poniedziałek natomiast odbyła się druga część, podczas której symboliczny pociąg zabrał nas w najciekawsze zakątki Polski. Przypomnieliśmy sobie najciekawsze piosenki i prezentacje klas 1-3, które podpowiedzialne były za przygotowanie prezentacji poszczególnych regionów. Wydarzenie oświetniła grając na skrzypcach tradycyjne melodie regionalne pani Maryna Rafalskaya.

Dnia 27 marca odbyło się uroczyste podsumowanie projektu ,,A to Polska właśnie” dla  klas  I - III.

Gospodarze oraz ,,kolejarze” z  klas trzecich zabrali nas w niecodzienną podróż. Prowadziła nas muzyka regionalna grana na skrzypcach. Każdy region witał nas tańcem, śpiewem, legendą lub zabawą. Na scenie w pięknych, kolorowych strojach kolejno pojawiali się:  Wielkopolanie, Ślązacy, Krakowiacy z Lajkonikiem, Górale podhalańscy, Podlasianie, Mazowszanie, Mazurzy oraz Pomorzanie. Tam ,,szarym morzem można wyruszyć dalej w świat”…  Czy na pewno warto?

,,Cudze chwalimy, swego nie znamy, teraz już wiemy co posiadamy”

Klasa III A

• A to Polska właśnie... Warmia i Mazury

• Kolejne spotkanie związane z projektem „A to Polska właśnie” to region Warmia i Mazury. Uczniowie klas trzecich przedstawiły legendy związane z tym miejscem: „Legendę o Królu Sielaw” , „Legendę o powstaniu Mazur” i „Legendę o herbie Mrągowa”. Wspólnie siedzieliśmy przy ognisku śpiewaliśmy, graliśmy na gitarze i tańczyliśmy. Zachęcamy do wspólnej zabawy i do tańca „Piracka gra”. Mazury to wspaniały region, otoczony gęstymi lasami, tu można posiedzieć nad jeziorem, zrelaksować się i odpocząć.

• KOSTKA RUBIKA!

• W czasie ferii zimowych mieliśmy okazję - w ramach wymiany doświadczeń i w myśl wolontariatu - prowadzić warsztaty z kostki Rubika w Prywatnej Szkole Podstawowej Morska Kraina, w Kołobrzegu. Z dumą opowiadaliśmy młodzieży o naszej szkole, dzieląc się swoimi umiejętnościami i poznawaliśmy pasje tamtejszych uczniów. Najwięcej radości sprawiły nam otwartość naszych gospodarzy na współpracę oraz żywa chęć dzieci do odkrywania nowych zainteresowań. Mamy nadzieję, że złapany bakcyl przerodzi się w prawdziwe hobby!

Sobota 21.09.2024