Szkolny Budżet Obywatelski

• Po raz pierwszy ruszamy ze SZKOLNYM BUDŻETEM OBYWATELSKIM (SBO)

Co to takiego?

To ogromna szansa, aby zrealizować wspólne potrzeby związane z funkcjonowaniem szkoły.

Szkolny Budżet Obywatelski  to proces, w którym o przeznaczeniu części szkolnego budżetu (wyznaczonej najczęściej przez dyrekcję lub rodziców) decyduje społeczność szkolna.

Uczniowie i uczennice, a także rodzice, nauczyciele i nauczycielki czy inni pracownicy i pracowniczki szkoły, zgłaszają pomysły, tworzą projekty, a następnie sami wybierają te, które ich zdaniem są najbardziej atrakcyjne i potrzebne.

Wyjątkowość szkolnego budżetu polega na tym, że łączy różne grupy w społeczności szkolnej, integruje i uczy współpracy z rówieśnikami, ale też z nauczycielami czy pracownikami administracyjnymi. Przy okazji szkolnego budżetu uczniowie uczą się o świecie szkolnych finansów, a szacując koszt swoich pomysłów, zaczynają widzieć, jakie możliwości i ograniczenia wiążą się z określonymi kwotami.

POKAŻMY, ŻE SPOŁECZNOŚĆ SZKOLNA SP 361 JEST POMYSŁOWA I CHĘTNA DO DZIAŁANIA.

Coś nowego? To nic trudnego! Wspólnie damy radę !!!

zespół SBO

Protokół ze spotkania SBO w dniu 11.03.2024r: lista projektów

Podsumowanie głosowania na projekt w SBO (społeczność szkolna + rodzice)

Strefa ciszy dla klas 1-3:  97 (10,6%)