• ECHO KODERKa w Hażlachu - 26.11

• Przygoda z KODERKIEM nie zakończyła się 5 listopada. Siedemnastka uczniów z Naszej Szkoły oraz STO10 wybrała się do zaprzyjaźnionej szkoły aż pod granicą z Czechami, w Hażlachu. Połączone siły SP361 i STO10 przybyły, zby wesprzeć lokalną szkołę, która zdecydowała się zorganizować ECHO KODERKA. Już w nocy wystartowaliśmy ze Szkoły, aby przez cały dzień, w Hażlachu prowadzić zajęcia m. in. z kostki Rubika i zabawy z robotami...

• Akcja List do Mikołaja

•

W tym roku Rada Rodziców wspólnie ze Stowarzyszeniem 4+ ogłaszają akcję List do Mikołaja.

Zachęcamy do zapoznania się i czynnego udziału.

Stowarzyszenie 4+

• 30.11 kiermasz motyli

•

Serdecznie zapraszamy na Kiermasz Motyli, który odbędzie się dnia 30 listopada w godzinach 7:30-8:45 przy wejściu dla klas I-III.Zbieramy na pomoc dla Krzysia, walczącego z chorobą EB.Prace przedstawiające motyle, które wykonały dzieci z naszej szkoły a także z różnych regionów Polski, będzie można nabyć w cenach od 5 do 55 zł.

• Otul ciepłem zwierzaka

• Nasza zbiórka w ramach akcji "Otul ciepłem zwierzaka" dobiegła końca. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy okazali serce potrzebującym zwierzętom. Wszystkie zebrane dary pojechały już do Fundacji Westy do Adopcji. Podziękowania kierujemy również do Pani Agaty B., która kolejny raz namalowała piękne obrazy, które już wkrótce trafią na aukcję na fundacyjnym bazarku, a dochód z ich sprzedaży zasili konto fundacji.

• Dzień życzliwości

• W poniedziałek 21.11 obchodziliśmy w szkole Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy z SP 361 oraz społeczności szkolnej powstało piękne drzewko życzliwości. W szkole tego dnia wszędzie krążyły karteczki z życzliwymi słowami, którymi chętnie się dzieliliśmy. Wszyscy pokazaliśmy, że życzliwość jest w nas, pamiętajmy o tym przez cały rok, dbajmy o to, by w naszej szkole dzień życzliwości był codziennie.

Serdeczne podziękowania kierujemy do wolontariuszy zaangażowanych w organizację tego dnia : Ingi J., Mai W., Ali Ł., Mai W., Mai S., Jagody S., Weroniki J., Malwiny J., Antka R., za pomoc dziękujemy też Pani Agacie B., i Pani Ani. K. oraz wszystkim, którzy tak chętnie i licznie zaangażowali się w zaproponowane przez nas aktywności.

Anna Zakrzewska i Katarzyna Kułakowska

• Spotkanie koderkowych wolontariuszy...

• W czwartek odbyło się spotkanie wolontariuszy uczestniczących w tworzeniu KODERKA. Był czas na retrospekcję... na wspomnienia i na rozmowę o dalszych planach.. do najbliższych należy planowany na 26 listopada wyjazd na Echa Koderka - wydarzenie organizowane przez zaprzyjaźnioną szkołę w przygranicznym Hażlachu. Tymczasem odpaliliśmy świeczki i zjedliśmy wspaniały tort przygotowany przez jednego z rodziców.

• Sąd nad książką

• Uczniowie z klas 2B, 2E oraz 2F pod opieką pań Doroty i Wioletty przygotowali przedstawienie dla swoich młodszych kolegów z klas pierwszych pt. „Sąd nad książką”.

Sędzia musiał rozstrzygnąć: Czy we współczesnym świecie potrzebne są nam jeszcze książki, czy wystarczą nam tylko komputery, laptopy i tablety. Prokurator i obrońca przedstawili swoje argumenty. Na szczęście wyrok zapadł na korzyść książek, które są nam niezbędne do poznawania świata, ale jednocześnie mogą być uzupełniane przez nowoczesne technologie.

Pierwszaków ucieszyła taka decyzja, bo już wkrótce będą odwiedzać szkolną bibliotekę. Złożyli przed paniami z biblioteki uroczyste przyrzeczenie, że będą dbać o książki i korzystać z wiedzy zapisanej na ich kartkach.

• Święto Niepodległości w SP361

• Już w przedświąteczny czwartek, świętowaliśmy w Szkole Niepodległość Rzeczypospolitej. Z tej okazji, nasi uczniowie pod opieką nauczycieli, przygotowali dwie przepiękne inscenizacje połączone z poruszającą oprawą muzyczną. W czasach, gdy wydarzenia za wschodnią granicą przypomniały nam, że Niepodległość nie jest oczywistością, lecz wartością, którą należy pielęgnować, poruszająca forma przedstawień, stworzyła atmosferę zadumy i wspólnoty. Śpiew, skrzypce, trąbka, pianino i gitara wniosły do naszego świętowania elementy kolorytu, a przepiękny taniec z flagami wprawił w zachwyt wszystkich uczestników wydarzenia.

• Nowe wieści z biblioteki

• Drodzy Czytelnicy, z ogromną radością informujemy, że księgozbiór biblioteczny powiększył się o kilkaset nowych książek przeznaczonych dla Was. Na półkach czekają min.  książki przygodowe, popularnonaukowe,  komiksy, bajki, kolejne tomy ulubionych serii, fantastyka.

Zakup książek został sfinansowany w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, a zakupione tytuły są zgodne z Waszymi propozycjami. Nowości będzie przybywać, bądźcie zatem czujni.

Serdecznie zapraszamy do naszych bibliotek

• Z wizytą u Papcia Chmiela

•

3 listopada delegacja uczniów z naszej szkoły pojechała na Cmentarz Bródnowski, gdzie pochowany jest Henryk Jerzy Chmielewski – Papcio Chmiel. Dzieci zapaliły znicze i postawiły kwiaty na mogile. Planujemy w przyszłości kontynuować rozpoczętą tradycję odwiedzin grobu patrona szkoły.

Henryk Jerzy Chmielewski pochowany jest w kwaterze 18D-6-5.

• Charytatywny kiermasz dyń

Droga Szkolna Społeczności!

Dziękujemy Wszystkim, którzy zaangażowali się w Kiermasz Dyń w ramach akcji charytatywnej na rzecz Krzysia Czupryna, walczącego z chorobą EB. Dzięki Państwa hojności zebraliśmy aż 870 zł! Dziękujemy za otwarte serca!

Dziękujemy wolontariuszom, którzy czuwali nad sprawnym przebiegiem przedsięwzięcia oraz Dyrekcji za zgodę na przeprowadzenie go!

Dziękujemy także uczniom, którzy wykonali te wspaniałe ozdoby i przekazali je na szczytny cel!

Wolontariat szkolny

Sobota 21.09.2024