Warszawskie drogi bez promili w dzielnicy Białołęka

• IV Edycja kwiecień 2023

• W ramach kampanii "Warszawskie drogi bez promili w dzielnicy Białołęka - IV Edycja" uczniowie klas 7a, 7c oraz 7d wzięli udział w warsztatach zorganizowanych przez Fundację Prodriver propagujących trzeźwość wśród wszystkich użytkowników ruchu drogowego oraz przypominających najważniejsze zasady korzystania z dróg publicznych zarówno kierowców pojazdów jak i pieszych.

W czasie trzygodzinnych warsztatów uczniowie przeszli szkolenie z profilaktyki mające na celu pokazanie zgubnego wpływu alkoholu na organizm ludzki, a zakładając alkogogle, mogli doświadczyć zaburzeń wzroku i ruchu których doświadczają nietrzeźwi kierowcy. Ćwiczyli prawidłowe zapinanie pasów bezpieczeństwa oraz badali swój czas reakcji na symulatorze. Mieli również możliwość zobaczyć na towarzyszącej warsztatom wystawie serię zdjęć pokazujących do czego prowadzi brawura i alkohol na drodze. Każde spotkanie tego typu zwiększa nasze bezpieczeństwo oraz ma szansę uratować bezcenne życie kierowców, rowerzystów oraz pieszych poruszających się po drogach.