• Fundacja Świętego Mikołaja

• W okresie od kwietnia do czerwca 2024 r. nasza szkoła, przy wsparciu Stowarzyszenia „Czwórka z plusem",  realizuje projekt w ramach programu  dotacyjnego „Pomoc psychologiczna Fundacji Świętego Mikołaja 2024”.

Dzięki przyznanej dotacji realizowane są następujące działania:

·         Trening Umiejętności Społecznych – warsztaty grupowe prowadzone przez dwóch trenerów, wykorzystujące elementy dramy i zabaw ruchowych mające na celu zminimalizowanie napięcia pojawiającego się w różnorodnych sytuacjach społecznych, rozwijanie umiejętności nawiązywania kontaktu i rozumienia innych osób, wzmacnianie poczucia wartości poprzez budowanie pozytywnych relacji w grupie rówieśniczej.

Wyłonione zostały 4 grupy uczniów po 8-10 osób. Każda z nich odbędzie 10 spotkań po 90 minut, 1 raz w tygodniu.

·         Trening uważności "Kosmos i Kajo"- warsztaty grupowe prowadzone przez jednego trenera,
        z wykorzystaniem aktywności fizycznej, zabaw i ćwiczeń angażujących uważny oddech, rozwijające umiejętność rozpoznawania i nazywania emocji, stanów, reakcji. W drodze konsultacji z wychowawcami zostały stworzone dwie grupy, z których każda odbędzie 10 spotkań trwających po 90 minut, 1 raz w tygodniu.

·         Konsultacje psychologiczne dla uczniów oraz ich rodziców – indywidualne wsparcie dla rodziców i dzieci lub praca z rodziną. Konsultacji udziela dwóch psychologów, każdy z nich ma do dyspozycji 10 godzin zegarowych. Spotkania będą się odbywały co tydzień.

Warsztaty i konsultacje prowadzone są przez pracowników SP 361 posiadających  odpowiednie kwalifikacje.