Życzenia Wielkanocne
Wesołych Świąt Wielkanocnych!
Z okazji Świąt Wielkanocnych Samorząd Szkolny naszej szkoły wraz z opiekunami uruchomił interaktywną aplikację , gdzie świąteczne życzenia mogli składać uczniowie
i Samorządy szkół z całej Polski. Po raz kolejny mieliśmy okazję przekonać się o mocy współpracy i życzliwości szkół z najróżniejszych zakątków Polski. To poczucie jedności i wzajemności jest szczególnie ważne w czasie nadchodzących Świąt Wielkanocnych, stąd chcielibyśmy życzyć całej naszej szkolnej społeczności, aby te święta były pełne optymizmu i nadziei na przyszłość.Samorząd Szkolny
wraz z Opiekunami Samorządu
Fundacja Polskie Forum Migracyjne
23 marca klasy 1a, 2a oraz 3a uczestniczyły w warsztatach międzykulturowych Cały świat w naszej klasie, które prowadziły edukatorki Fundacji Polskie Forum Migracyjne. Celem warsztatów było wzmacnianie w dzieciach postawy szacunku dla odmienności kulturowej i językowej oraz otwartości na kontakt z dziećmi – uchodźcami i imigrantami z różnych krajów. Warsztaty było okazją do rozmowy o tym, dlaczego ludzie opuszczają swoje kraje i zaczynają nowe życie w Polsce. Dzieci mogły zapoznać się z różnymi rodzajami powitań a nawet wspólnie zatańczyć. Zabawa bardzo się dzieciom podobała i według niektórych z nich trwała za krótko😊
Zdjęcie ilustracji pochodzi z okładki Scenariuszy zajęć międzykulturowych Fundacji Polskie Forum Migracyjne
Doradztwo zawodowe
Klasa 7a rozpoczęła zajęcia z doradztwa zawodowego, które będą dla nich wsparciem w podejmowaniu wyboru szkoły średniej. Warto skorzystać z możliwości poznania oferty warszawskich szkół ponadpodstawowych w rozpoczynających się 26 marca Targach Edukacyjnych organizowanych przez Biuro Edukacji miasta stołecznego Warszawy. Do udziału, w których zapraszamy Uczniów i ich Rodziców
Konferencja „Hybrydowa przyszłość” – wystartowała…
Wystartowała konferencja „Hybrydowa przyszłość”. Setki uczestników, w tym nasi uczniowie obecni na debacie młodzieży, nasze klasy na warsztatach… uczymy się, dzielimy się opiniami, poznajemy
Punkt odbioru maseczek.
Od 23 marca, przy Szkole Podstwowej Nr 361 działa punkt odbioru maseczek dla mieszkańców. Punkt jest umiejscowiony naprzeciwko wejścia do szkoły od strony ul. Verdiego, w przystosowanej do tego celu wiacie rowerowej. Punkt jest czynny od 8.oo do 18.00.
21 marca Światowy Dzień Zespołu Downa
21 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Zespołu Downa jest to dzień ustanowiony z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa . Ten dzień nie bez przyczyny wyznaczono na 21 marca. Jest to początek kalendarzowej wiosny, symbolizujący narodziny nowego życia oraz narodziny ludzi niezwykłych. Data odnosi się również do samej istoty choroby. Zespół Downa wiąże się bowiem z obecnością trzeciego, dodatkowego chromosomu 21. w kariotypie. Organizacje wspierające obchody Światowego Dnia Zespołu Downa zachęcają nas do założenia w tym dniu kolorowych skarpetek – obowiązkowo nie do pary! Na znak solidarności z chorymi. Kolorowe skarpetki, podobnie jak data obchodów, mają znacznie symboliczne. Co symbolizują? Różnorodność, odmienność, społeczne niedopasowanie – czyli wszystko to, z czym na co dzień muszą zmagać się osoby dotknięte zespołem Downa. Tym drobnym gestem mogliśmy okazać swoją solidarność, chęć zintegrowania się z osobami dotkniętymi trisomią chromosomu 21.
Dziękujemy Nauczycielom, Uczniom, Pani Danucie Zalewskiej - radnej Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy , Panu Janowi Mackiewiczowi- Zastępcy Burmistrza Dzielnicy Białołęka m. st. Warszawy, Stowarzyszeniu Razem dla Białołęki, którzy przyłączyli się do naszej akcji i umieścili zdjęcia swoich kolorowych skarpetek na wirtualnej tablicy SP 361.
Bożena Gołos,
Kinga Musiał
3a wspiera Międzynarodowy dzień Zespołu Downa oraz Autyzmu.
Światowy Dzień Wody 22.03.2021r
Ruszyły zapisy na konferencję "Hybrydowa przyszłość" 23-25 marca
Ruszyły zapisy na konferencję warsztaty, spotkania, debaty, wykłady dla rodziców, edukatorów i nauczycieli w ramach konferencji "Hybrydowa przyszłość", współogranizowanej przez naszą szkołę z Fundacją "Hybrydowa Szkoła". Zapraszamy do zapoznania się z agendą i do rejestracji. Udział w debatach jest możliwy bez rejestracji.
Zajęcia świetlicowe 22.03-26.03
Akcja Świąteczna- mini bazarek
Hybrydowa Przyszłość
W dn. 23-25 marca, uczniowie, nauczyciele oraz rodzice SP361 będą uczestniczyli w organizowanej przez Fundację "Hybrydowa szkoła" trzydniowej konferencji online "Hybrydowa przyszłość".
W ramach konferencji odbędą się liczne ciekawe warsztaty dla uczniów (od 5 do 18 lat), rodziców i nauczycieli, a także debaty związane z wartościami, jakie możemy z nauczania zdalnego przenieść do szkoły stacjonarnej.
Udział w wydarzeniach konferencji jest bezpłatny.
Zachęcamy wzystkich do rejestracji (rejestracja od 19.03) na konferencję i poszczególne wydarzenia:
https://hybrydowa.edu.pl/konferencja
Więcej informacji na załączonej ulotce PDF:
STWORZMY_RAZEM_konferencje___O_EDUKACJI_PRZYSZLOS__CI_1.pdf
Konkurs pt. "Wybrana Stacja Drogi Krzyżowej."
W naszej szkole odbył się konkurs pt. "Wybrana Stacja Drogi Krzyżowej."
Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom za udział i zaangażowanie. Prace, które napłynęły były piękne.
Poniżej przedstawiam wysiłek 'Małych Twórców".
Dyplomy i nagrody zostaną rozdane na najbliższych lekcjach w szkole.
Serdecznie gratuluję wszystkim uczestnikom za udział i wysiłek jaki ponieśli wykonując swoje prace.
Dzień Matematyki
Klasa 1c z okazji Dnia Matematyki wszystkie lekcje spędziła w pracowni kodowania i programowania. Poznaliśmy Genibota, wykonaliśmy kilka zadań z Ozobotem. Przygotowaliśmy własną wykreślankę na macie do kodowania. To był bardzo ciekawy dzień.
3
48 Offline Challenge
Chcemy jeszcze raz gorąco zachęcić Państwa do podjęcia wyzwania 48 Offline Challenge, które przedłużamy do końca marca.
Dlaczego teraz?
Uczniowie spędzają dużo czasu przed ekranami monitorów
Nadmierne korzystanie z Internetu może stać się problematycznym używaniem a nawet uzależnieniem.
Spada motywacja do podejmowania innych aktywności.
48OFFLINE Challenge to okazja do ustalenia na nowo rodzinnych zasad korzystania z ekranów. Jak to zrobić? Garść przydatnych informacji znajdą Państwu tu:
https://www.domowezasadyekranowe.fdds.pl/
Jak wziąć udział?
1. Wejdź na stronę https://liblink.pl/bSz8T0owgi i zapoznaj się z ideą wyzwania.
2. Ustal z Dzieckiem kiedy możecie podjąć wyzwanie.
3. W ciągu 48h (poza lekcjami online i pracą) nie używajcie INTERNETU w żadnym z urządzeń!
3. Po zakończeniu WYZWANIA wyślijcie Koordynatorowi projektu; Pani Monice Królak mail: krolak@sp361.edu.pl ) następujące informacje:
- IMIĘ I NAZWISKO UCZNIA, który wziął udział w WYZWANIU oraz napiszcie kto z domowników dołączył.
- KLASA do której uczęszcza Uczeń
- DATĘ podjęcia WYZWANIA
- Opiszcie krótko Wasze emocje i wrażenia z wyzwania
Dla klasy, w której w WYZWANIU weźmie najwięcej Uczniów z Rodzicami mamy nagrody:
Od Szkoły - dodatkowy dzień bez pytania (zostanie ustalony z Wychowawcą i Dyrekcją)
Od Rady Rodziców - spotkanie z Alpakami* (wyjście jest możliwe w czasie pandemii lub po niej).
* Rada Rodziców sfinansuje bilety na spotkanie. Transport oraz dodatkowe atrakcje klasa zorganizuje we własnym zakresie.
Zadbajmy razem o dziecięce mózgi i samopoczucie!
Pozdrawiam serdecznie Monika Królak
Dzień Kobiet
Dzień Kobiet to dzień bardzo przyjemny i wesoły. Chłopcy z klasy 1c przygotowali w weekend dla dziewczynek przepiękne laurki. Mamy upiekły smaczne ciasto. Kwiatom nie było końca. To był cudowny dzień. Bardzo dziękujemy :)
Spotkanie z Stanleyem Nelsonem
4 marca uczniowie Naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w wirtualnym spotkaniu z nagrodzonym dokumentalistą Stanleyem Nelsonem-jest on jednym z ważniejszych współczesnych dokumentalistów, a jego filmy zdobywają najważniejsze nagrody przyznawane w przemyśle filmowym.
Podczas spotkania dowiedzieliśmy się jak powstały jego najnowsze dokumenty: Miles Davis: Birth of the Cool oraz Crack: Cocaine, Corruption, & Conspiracy. Pan Stanley Nelson opowiedział również jak ważna jest rola filmu dokumentalnego w walce o sprawiedliwość społeczną.
Spotkanie zostało zorganizowane przez Ambasadę U.S.A.
Przedłużamy 48 Offline Challenge do końca marca!!
Zachęcamy do podjęcia wyzwania i wykorzystania tego czasu na wprowadzenie na nowo zasad ekranowych. Działajmy razem! https://www.domowezasadyekranowe.fdds.pl/
Oto relacja dzieci i rodziców, którzy ukończyli wyzwanie wyzwanie.
Niech staną się zachętą i inspiracją!
Z podjęciem wyzwania nie mieliśmy problemu, ponieważ problem ze zbyt częstym siedzeniem dziecka w internecie zauważyliśmy wcześniej. Ciężko było Adasia zachęcić do jakichkolwiek zabaw jedyną zabawą było granie w gry i filmiki z grami na youtube. Wszystko zaczęło się od kiedy kupiliśmy mu tablet do nauki zdalnej. Po całkowitym zabraniu Adasiowi tabletu na tydzień nasz syn wrócił do normalnych zabaw, nagle wszystkie samochodziki i zabawki zaczęły znów być fajne. Bardzo wszystkich zachęcam do ograniczania dzieci do dostępu do internetu. Teraz Nasz syn ma wydzielony czas na grę i korzystanie z internetu. Ja jako mama też uważam, że te 48 godzin bez przeglądania mediów społecznościowych dało mi więcej czasu i zamiast relaksować się z telefonem w dłoni zrobiłam to sprzątając garderobę.
Mama Małgosia
W piątek po szkole graliśmy w planszówki z mamą i układaliśmy puzzle z tatą. Mama uczyła mnie gry na dzwonkach. W sobotę odwiedziła nas babcia. Bawiliśmy się z nią w chowanego i zjedliśmy wspólny obiad. Mama z Frankiem pojechali do teatru a my z babcią rysowałyśmy. Wieczorem zrobiliśmy sobie taneczną imprezę z lodami. W niedzielę odbyło się uroczyste śniadanie a później tata zawiózł mnie i mamę na lodowisko, na łyżwy. Po powrocie upiekliśmy ciasto. To był bardzo aktywny i rodzinny weekend. Fajnie było spędzić razem czas, bawić się i rozmawiać. Judyta.
Całkowite odłącznie sie od telewizora, komputera czy telefonu - wspólne zwiedzanie centrum nauki Kopernik, pałac kultury i nauki, wieczorne wycieczki na starówkę czy spacery po Łazienkach. Zupełnie inne spojrzenie na wolny czas. Wspólne gry planszowe i nowe wyzwania z tym zwiąane. u nas często taki challenge ma miejsce.
Tata Artur
Dla nas nie bylo to trudne zadanie :-) od zawsze ograniczamy internet do niezbędnego minimum (praca). W wolnym czasie można wykonywać wiele prac plastycznych, układać puzzle, budować coś z klocków, wyjsc na spacer, czy pomagac mamie w kuchni przy pierogach :-) I tak też było w ten weekend.Idea jest wspaniała! Bardzo się cieszę, że nasza szkoła zwraca uwagę na ten ważny temat.
Rodzina Łukasza
Dzień Przytulania Biliotekarza
Z okazji obchodzonego 1 marca Międzynarodowego dnia przytulania Bibliotekarza Rada Rodziców podziękowała Pani z biblioteki, ponieważ nie tylko pomaga naszym dzieciom w wyborze ciekawej lektury, ale i przymyka oko, gdy nieco spóźnią się z oddaniem książki. Z tej okazji Rada Rodziców zakupiła do biblioteki książki, dzieci w ramach przytulenia przygotowały laurki i wręczyły kwiaty.
7
Język angielski w 1c
Język angielski w klasach pierwszych to bardzo aktywne 45 minut. Tak się składa, że rozdział "My body" podoba się uczniom najbardziej. Ogólnie znaną piosenkę "Head shoulders knees and toes" uczniowie poznali w nowej odsłonie. Polecamy wspólną zabawę.
🎶HEAD, SHOULDER, KNEES AND TOES 🎶| Nursery Rhymes & Baby Songs - Pocoyo - YouTube
2
Godziny dzwonków
Niedziela 24.11.2024Archiwum Aktualności