27 kwietnia w naszej szkole odbyło się przedstawienie teatralne
pt. Kopciuszek XXI wieku. W spektaklu udział wzięli uczniowie z Koła Teatralnego, prowadzonego przez panią Milenę Czulak i panią Darię Kot. Widzowie mogli obejrzeć uczniowską interpretację słynnej baśni Kopciuszek, napisanej przez Charlesa Perrault. Akcja spektaklu rozgrywała się w czasach współczesnych, a zamiast wielkiego książęcego balu, była impreza u Franciszka. Odpowiednio przygotowana scenografia oraz oprawa dźwiękowa uświetniły występy uczniów. Spektakl zaciekawił, rozśmieszył i zachwycił widzów.
Wstęp na przedstawienie był płatny symboliczną złotówkę. Wolontariat przeznaczył uzbierane pieniążki na cele charytatywne.
Przedstawienie Koła Teatralnego
- 2
Ogólnopolski program edukacyjny Służby Więziennej
27 kwietnia klasy 8b oraz 7a uczestniczyły w spotkaniu profilaktycznym w ramach ogólnopolskiego programu edukacyjnego Służby Więziennej w służbie prawu. Spotkanie było wprowadzeniem w zagadnienia z zakresu edukacji prawnej oraz prawdziwą przestrogą i zachętą do jego przestrzegania. Uczniowie w towarzystwie pani podporucznik Katarzyny Dyzner - Staśkiewicz mogli wysłuchać świadectwa przemiany jednego z osadzonych w więzieniu.
Działania edukacyjne - Europejski Tydzień Szczepień
Na prośbę Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w m. st. Warszawie, w naszej szkole podejmujemy działania edukacyjne, w związku z Europejskim Tygodniem Szczepień 24-30.04.2023r.
Uczniowie klas IV- VIII – na lekcjach z wychowawcami zapoznają się z materiałami edukacyjnymi oraz przeprowadzą rozmowy w celu poprawy świadomości dotyczącej zdrowia i znaczenia szczepień w ochronie przed chorobami zakaźnymi.
Disco lata '80 lata '90!
Szyjemy DOBRO - EMOTKOWE POŻERACZE SMUTKU
W szkole 19.04.23 w godz. 15.30 - 18.00 w ramach Global Sewing Party po raz kolejny wolontariusze projektowali i szyli różnego rodzaju potworki, stworki i poduszki.
Dziękujemy pani A. Basiak, która pomogła wolontariuszom w szyciu na maszynach, a wszystkim wolontariuszom za poświęcony czas i uszyte EMOTKI.
Wszystkie uszyte poduszki w kształcie EMOTEK zostaną przekazane do Fundacji: Nasze dzieci przy klinice onkologii w Instytucie Pomnik CZD w Warszawie.
Sprzątanie Świata
Dnia 22/04/2022r. wolontariusze SP 361 już po raz kolejny wzięli udział w ,,Sprzątaniu Świata”. W tym miesiącu sprzątaliśmy las na rogu ul. Zdziarskiej i ul. Verdiego. Dołączyła do nas również społeczność lokalna, mieszkańcy pobliskiego osiedla chętnie pomagali uczniom.
Sprzątanie Świata – to akcja która uczy młodzież dbania o naszą planetę ale też rozbudza świadomość ekologiczną, ukazuje jak ważna w życiu codziennym jest segregacja śmieci i umiejętność zarządzania odpadami.
Opiekunowie wolontariatu szkolnego dziękują wszystkim zaangażowanym w akcje.
Magdalena Kurpiarz-Ładzińska
Wolontariat SP 361
1
Mini-konkurs układania kostki Rubika
Każdy inny, wszyscy równi..
21 kwietnia 2023 na zajęciach w klasie 3B gościliśmy Mateusza, 11 letniego chłopca z zespołem Downa oraz jego Mamę i Panią Dyrektor Mariolę Cabaj. Mogliśmy się porozmawiać o wspólnych pasjach i zainteresowaniach. Mateusz przygotował dla każdego ucznia niespodziankę oraz słodkości. Spotkanie wszystkim sprawiło ogromną radość, a jednocześnie było częścią ogólnopolskiego projektu realizowanego w naszej szkole „Każdy inny, wszyscy równi”.
Pożegnanie z Tobiasem
Dziś pożegnaliśmy Tobiasa, wolontariusza z Berlina, który towarzyszył nam w lekcjach angielskiego, niemieckiego i geografii przez niemal osiem miesięcy. Były podziękowania, mnóstwo uścisków, a niektórzy nie zapomnieli o wymianie numerów.
6
Rowerowy Maj
Inkluzja czy iluzja?
20 kwietnia 2023 odbyło się spotkanie szkoleniowe Edukacja włączająca uczniów i uczennic w spektrum autyzmu z własnymi potrzebami edukacyjnymi z Panią Sylwią Kowalską - prezesem Fundacji Autism Team - dyrektorami, nauczycielami oraz społecznością szkolną białołęckich szkół.Podczas wydarzenia poruszone zostały najistotniejsze zagadnienia rozwojowe osób w spektrum autyzmu w ujęciu interdyscyplinarnym. Samorzecznik w spektrum autyzmu Janek Gawroński opowiadał o szeroko rozumianej dostępności, o działaniach na rzecz zmian, o tym co niezbędne do realnej inkluzji. Za działania, które prowadzi otrzymał tytuł Młodego Człowieka bez barier 2022, a ponadto jest założycielem Klubu Świadomej Młodzieży przy Fundacji Autism Team. Szkolenie prezentowało ujęcie trzech perspektyw - osoby w spektrum autyzmu, rodzica oraz eksperta edukacji włączającej, co niewątpliwie było niezwykle cennym doświadczeniem. Współorganizatorem spotkania było Stowarzyszenie 4+ oraz Hybrydowa Szkoła.
Warsztaty "Warszawskie drogi bez promili w dzielnicy Białołęka - IV Edycja"
W ramach kampanii "Warszawskie drogi bez promili w dzielnicy Białołęka - IV Edycja" uczniowie klas 7a, 7c oraz 7d wzięli udział w warsztatach zorganizowanych przez Fundację Prodriver propagujących trzeźwość wśród wszystkich użytkowników ruchu drogowego oraz przypominających najważniejsze zasady korzystania z dróg publicznych zarówno kierowców pojazdów jak i pieszych.
W czasie trzygodzinnych warsztatów uczniowie przeszli szkolenie z profilaktyki mające na celu pokazanie zgubnego wpływu alkoholu na organizm ludzki, a zakładając alkogogle, mogli doświadczyć zaburzeń wzroku i ruchu których doświadczają nietrzeźwi kierowcy. Ćwiczyli prawidłowe zapinanie pasów bezpieczeństwa oraz badali swój czas reakcji na symulatorze. Mieli również możliwość zobaczyć na towarzyszącej warsztatom wystawie serię zdjęć pokazujących do czego prowadzi brawura i alkohol na drodze. Każde spotkanie tego typu zwiększa nasze bezpieczeństwo oraz ma szansę uratować bezcenne życie kierowców, rowerzystów oraz pieszych poruszających się po drogach.
20.04.2023 godzina 15:30
Już w najbliższy czwartek odbędzie się spotkanie dotyczące edukacji włączającej. W spotkaniu można uczestniczyć na żywo (nie wymagana rejestracja) lub online: REJESTRACJA
"Być jak architekt /architektka"
Klasa 7c w ramach projektu "Być jak architekt/architektka" Narodowego Instytutu Architektury i Urbanistyki mialaokazję odwiedzić pracownię Mirosława Nizio - architekta, rzeźbiarza i mecenasa kultury.
W pracowni Nizio Design International uczniowie mogli poznać historię drogi zawodowej i artystycznej nagradzanego architekta. Pan Mirosław w sposób emocjonujący opowiadał o znanych, zrealizowanych projektach jak wystawa stała w Muzeum Powstania Warszawskiego oraz wystawa stała Muzeum Historii Żydów Polskich Polin a także projektach w trakcie realizacji tj. Muzeum Bolka i Lolka w Bielsko Białej oraz Narodowe Muzeum Hołodomoru - Ludobójstwa w Kijowie, przerwanej przez działania wojenne na Ukrainie. Niesamowite i inspirujące spotkanie odbyło się w XIX praskiej kamienicy.
II MIEJSCE „Słynne dzieła vol. 2023”
Księga XXXII - Tytus, Romek i Atomek ratują Statuę Wolności
Szkoła Podstawowa nr 361 im. Papcia Chmiela zajęła II miejsce w konkursie "Słynne dzieła vol.2023", wygrana zostanie przeznaczona na sztandar szkolny, który umożliwi Szkole branie udziału w rożnego rodzaju uroczystościach szkolnych i państwowych.
Serdecznie podziękowania dla uczniów, za udział w konkursie i ich zaangażowanie w wykonanie prac.
Autorami pracy są:
- Yulia Benys
- Uliana Hevko
- Yana Hevko
- Oliwia Ornoch
- Orysia Sudomora
Życzenia świąteczne
Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
Dnia 03/04/2023r. uczniowie SP 361 w ramach Ogólnopolskiego Projektu ,,Każdy inny wszyscy równi” brali udział w Światowym Dniu Świadomości Autyzmu. Rozmawialiśmy m.in. o tym, iż AUTYZM jest zaburzeniem neurorozwojowym, związanym z nieprawidłowym rozwojem i funkcjonowaniem mózgu we wczesnym dzieciństwie. Dowiedzieliśmy się jakie trudności, problemy, cechy charakterystyczne, wrażliwość sensoryczną mają OSOBY Z AUTYZMEM. Co oznacza niebieski kolor i dlaczego mówi się, że autyzm jest kolorowy.
Znane_osobyz_spektrum.pptx <------- prezentacja
Magdalena Kurpiarz-Ładzińska
Joanna Fidzińska
Magdalena Miś
Zespół Nauczycieli Wspomagajacych
Spotkanie z pilotem
Dnia 3 kwietnia w murach naszej szkoły gościliśmy pilota pana Piotra Żywina. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas 5A i 5b. Głownym tematem spotkania było lotnictwo.Pan Piotr z pasją opowiadał o swoich podróżach, pilotażu samolotu, wyjaśniał na czym polega jego praca oraz jakie zadania ze sobą niesie.Uczniowie mieli szansę zobaczyć ciekawe zdjęcia oraz zadawać liczne pytania.Spotkanie dostarczyło uczniom wiedzy o tym prestiżowym zawodzie , a jednocześnie uświadomiło jak ważna jest wszechstronna wiedza z różnych dziedzin, praca nad sobą, swoją kondycją fizyczną oraz dążenie do celu.
Dzielnicowy Konkurs "Kropelka Wody"
Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły, biorący udział w Dzielnicowym Konkursie pn. „Kropelka wody”, organizowanym przez Szkołę Podstawową Nr 31 w Warszawie, zajęli następujące miejsca:
W kategorii klas I-III
III miejsce - Stanisław Szubertowicz SP 361
Wyróżnienia - Marta Bielas SP 361
Dominika Szczęsna SP 361
W kategorii klas IV-VI
I miejsce - Judyta Bartosiak SP 361
Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!
Godziny dzwonków
Czwartek 21.11.2024Archiwum Aktualności