• Regulamin

        •  REGULAMIN FERYJNEJ PLACÓWKI EDUKACYJNEJ

          W SZKOLE PODSTAWOWEJ 361  W WARSZAWIE

          1. Opiekę uczniom zapisanym do Feryjnej Placówki Edukacyjnej zapewniają nauczyciele - wychowawcy. 
          2. Zajęcia w świetlicy prowadzone są w grupach wychowawczych, liczba wychowanków w grupie nie może przekroczyć 12 osób. 
          3.  W świetlicy prowadzone są zajęcia rozwijające zainteresowania, zajęcia zapewniające prawidłowy rozwój fizyczny, społeczny oraz zajęcia programowe organizowane przez podmioty zewnętrzne. 
          4. .Wychowawca planuje swoją pracę i dostosowuje działania uczestników świetlicy zależnie od bieżących warunków organizacyjnych i liczebności grupy wychowawczej. 
          5. Odzwierciedleniem zrealizowanych działań opiekuńczo - wychowawczych w danym dniu są zapisy w Dzienniku zajęć. 
          6. Dziecko do ukończenia roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym kończy 7 lat, musi być przyprowadzane i odbierane z placówki przez rodziców lub upoważnione przez nich osoby gwarantujące dziecku pełne bezpieczeństwo. 
          7. Dzieci starsze od dzieci opisanych w pkt. 6 na podstawie indywidualnej, wyrażonej na piśmie decyzji rodziców, mogą przychodzić do placówki i powracać do domu samodzielnie. W takiej sytuacji odpowiedzialność za bezpieczeństwo uczniów w drodze do szkoły i w drodze ze szkoły ponoszą rodzice. 
          8. Odbiór dzieci ze świetlicy szkolnej odbywa się zgodnie z danymi zawartymi w złożonej Karcie kwalifikacyjnej oraz wypełnionym Upoważnieniem do odbioru dziecka. 
          9. Upoważnienie do odbioru dziecka wystawiają rodzice na piśmie z własnoręcznym podpisem. Powinno ono zawierać imię i nazwisko osoby upoważnionej do odbioru, numer i serię dokumentu tożsamości oraz numer do kontaktu telefonicznego. 
          10. Rodzic nie może telefonicznie zezwolić dziecku na samodzielny powrót do domu. 
          11. Osoba upoważniona w momencie odbioru dziecka, powinna posiadać przy sobie dokument tożsamości i na prośbę nauczyciela okazać go. 
          12. Osoba odbierająca dziecko musi być zabezpieczona w środki ochrony osobistej obowiązujące w częściach wspólnych na terenie szkoły (obowiązek zakrywania nosa i ust). 
          13. Osoba upoważniona do odbioru powinna zgłosić chęć odbioru dziecka pracownikowi szkoły pełniącemu dyżur. Osoba ta musi być zabezpieczona w środki ochrony osobistej obowiązujące w częściach wspólnych na terenie szkoły (obowiązek zakrywania nosa i ust)
          14. Do placówki może uczęszczać uczeń bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych oraz gdy domownicy nie przebywają na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych. 
          15. Uczniowie mogą być przyprowadzani do placówki  i z niej odbierani przez rodziców lub opiekunów bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych. W drodze do i ze szkoły opiekunowie z dziećmi oraz uczniowie przestrzegają aktualnych przepisów prawa dotyczących zachowania w przestrzeni publicznej. 
          16. Uczeń w częściach wspólnych ma obowiązek zakrywania nosa i ust, natomiast w sali  nie ma takiego obowiązku. Może to robić dla zwiększenia własnego bezpieczeństwa.
          17. Uczestnicy zobowiązani są przestrzegać ogólnych zasady higieny: częste mycie rąk, ochrona podczas kichania i kaszlu oraz unikanie dotykania oczu, nosa i ust. Uczeń powinien pamiętać o częstym myciu rąk, szczególnie po przyjściu do placówki, przed jedzeniem, po powrocie ze świeżego powietrza, po skorzystaniu z toalety. 
          18. Pomieszczenia są wietrzone (nie rzadziej, niż co godzinę w trakcie przebywania dzieci w sali), w tym w szczególności przed przyjęciem wychowanków oraz po przeprowadzeniu dezynfekcji. 
          19.  Pomieszczenia i wyposażenie świetlicy szkolnej są dezynfekowane każdego dnia zgodnie z odrębnymi zasadami wewnątrzszkolnymi. 
          20. Wychowawca podczas zajęć wyjaśnia dzieciom:

          a) jakie zasady obowiązują w placówce i dlaczego zostały wprowadzone, 

          b) instruuje, pokazuje techniki właściwego mycia rąk wg instrukcji mycia rąk,

          c) zwraca uwagę na to, aby dzieci często i regularnie myły ręce, szczególnie przed jedzeniem, po skorzystaniu z toalety i po powrocie z pobytu na świeżym powietrzu, nie dotykały oczu, nosa i ust. 

          1.  W miarę możliwości należy prowadzić zajęcia ruchowe na otwartej przestrzeni. 
          2. Przedmioty i sprzęty znajdujące się w sali świetlicy szkolnej, których nie można skutecznie umyć, uprać lub dezynfekować, należy usunąć lub uniemożliwić do nich dostęp. 
          3.  Wychowawcy zobowiązani są do organizacji zajęć ograniczających bezpośredni kontakt uczniów ze sobą. 
          4. Uczestnicy powinni mieć własne przybory, którymi nie wymieniają się z innymi uczniami.  
          5. Uczniowie przynoszą tylko niezbędne rzeczy, zabawki itd. zostają w domu.
          6. Uczeń ma obowiązek zmiany obuwia po przyjściu do szkoły.
          7. Jeżeli pracownik szkoły zaobserwuje u ucznia objawy, które mogą sugerować chorobę zakaźną, w tym kaszel, temperaturę wskazującą na stan podgorączkowy lub gorączkę stosuje Procedurę postępowania z uczniem, u którego występują objawy, mogące sugerować zakażenie Covid-19 stanowiącą załącznik nr 3 do Regulaminu organizacji pracy i postępowania prewencyjnego pracowników/rodziców/opiekunów/uczniów Szkoły Podstawowej nr 361 w Warszawie w czasie zagrożenia epidemicznego Covid – 19.
          8. Każdy uczeń ma mierzoną temperaturę 2 razy dziennie ( po przyjściu do szkoły oraz po obiedzie).