• SP361

• Spellingująca pszczółka

W naszej szkole odbył się konkurs literowania w językach angielskim i polskim pt. Spellingująca pszczółka zorganizowany przez p. Patrycję Ornowską i Paulinę Przybylską. Zwycięzcy zawodów: Antonina J., Jan M. i Ola B. otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody z rąk p. dyrektora Grzegorza Kowalskiego.

• Źródełko w SP361

Po kilku miesiącach starań udało się uruchomić długo wyczekiwane źródełko z warszawską kranówką. Uczniowie mogą z niej korzystać na wszystkich przerwach, napełniając wodą swoje bidony. Źrodełko ma nowoczesną formę ze strumieniem uruchamianym przez automatyczny czujnik.

Na zdrowie!

• WOŚP 2024

Dzięki zaangażowaniu całej społeczności szkolnej, podczas akcji WOŚP w SP361 udało nam się zebrać do puszek niemal 4 tysiące złotych!

Szkolna elektronicza eSkarbonka WOŚP 2024 -----> eSkarbonka SP361

• Zima w Mieście 2024r

"Zima w mieście" w naszej szkole trwa i nabiera tempa. Tworzymy coraz bardziej zgraną ekipę i korzystamy z atrakcji. Uczestniczyliśmy w zajęciach wodnych w Białołęckim Ośrodku Sportu, odwiedziliśmy Centrum Nauki Kopernik, wirtualnie zwiedzaliśmy Muzeum Narodowe, a wczasie warsztatów przyrodniczych tworzyliśmy wulkany. Niemal codziennie korzystamy z zajęć sportowych a ponieważ zimowa pogoda dopisała, śmigamy na sankach ze szkolnej górki.

• Konkurs na zdobienie drzwi klasy 0-3

Mały Samorząd Uczniowski zaprosił zespoły klasowe do uczestnictwa w konkursie świątecznym, który polegał na pomysłowym ozdobieniu drzwi do sal lekcyjnych.Konkurs miał na celu integrację uczniów, rozwijanie talentów, zadbanie o świąteczny wystrój i przyjemną atmosferę w szkole.Wszystkie klasy wspierane przez swych wychowawców bardzo się zaangażowały, pięknie i pomysłowo udekorowały drzwi poszczególnych sal, a w naszej szkole zrobiło się bardzo świątecznie.

• konkurs "świąteczne drzwi"

Dziękujemy klasom 4-8 wraz z Wychowawcami za tak liczny udział w naszym konkursie „Świąteczne drzwi”. Zabawa przerosła nasze najśmielsze oczekiwania! Uczniowie pięknie udekorowali drzwi swoich sal, przygotowując szkołę do jutrzejszych klasowych świątecznych spotkań. Dziękujemy.

Świątecny kierasz Aniołów

Dnia 20/12/23r. odbyło się ,,anielskie wydarzenie” – kiermasz Aniołów. Można było zakupić wspaniałe prace wykonane przez uczniów oraz małe gipsowe aniołki do kolorowania. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym wolontariuszom oraz osobom, które wsparły finansowo naszą akcję.Wolontariat SP361Renata MorawskaMagdalena Kurpiarz-Ładzińska

• Mała Książka Wielki Człowiek

Jak co roku Instytut Książki przesłał pierwszakom prezenty. Wspaniałe Elfy w osobach pań z biblioteki: pani Izy i pani Marzeny przekazały je najmłodszym czytelnikom. Zaskoczone dzieci z niedowierzaniem pytały: „To dla nas, na zawsze?”.

Niech chwile spędzone z książką „Wnuczka antykwariusza” Justyny Bednarek będą mile spędzonym czasem przy choince.

• Przygotowania do Świąt

W grudniu uczniowie naszej szkoły przygotowali kalendarze Adwentowe, które znajdowały się na wystawie przy wejściu do szkoły. Kalendarze Adwentowe miały za zadanie pomóc nam przygotować się do Świąt Narodzenia Pańskiego. Uczniowie oraz nauczyciele mogli codziennie sprawdzać i wykonywać zadania, które są ukryte w poszczególnych kalendarzach. Zadaniami były propozycje konkretnego dobrego uczynku do wykonania każdego dnia Adwentu. Projekt był realizowany w ramach lekcji religii.

• Jasełka w Zakładzie Sióstr Felicjanek

19 grudnia odbyła się premierowa odsłona przedstawienia jasełkowego pt. "Jasełka u Hrabiny". Grupa aktorów odwiedziła Zakład Sióstr Felicjanek przy ulicy Żywicznej 40 w Warszawie. Spektakl świąteczny został przygotowany przez klasę 7a w ramach lekcji religii z panią Renatą Morawską we współpracy z uczniami należącymi do Koła Teatralnego, prowadzonego przez panią Milenę Czulak. Uczestnikami przedstawienia były panie zamieszkujące zakład oraz grupa dzieci z pobliskiego przedszkola. Widowisko wywołało wiele emocji, było śmiesznie i wzruszająco. Uczniowie wykazali się świetną grą aktorską, która została doceniona gromkimi brawami. Zwieńczeniem przedstawienia było wspólne odśpiewanie kilku tradycyjnych kolęd.

• Odwiedziny ukraińskiej szkoły Materynka

W dniu dzisiejszym (19.12) odwiedziła nas ósemka czwartoklasistów z ukraińskiej Szkoły "Materynka". Uczniowie zwiedzili Szkołę, a nasi ósmoklasiści poprowadzili z nimi warsztaty z LEGO i robotyki. Po obiedzie, goście wzięli udział w świątecznym wypiekaniu pierników, które obyło się wspólnie z naszą klasą wielokulturową 4D pod opieką wychowawcy.

• Szlachetna Paczka 📦

Z radością informujemy, że w minioną sobotę podczas Weekendu Cudów, odbył się finał akcji Szlachetna Paczka

Wszystkie paczki (było ich aż 26!) przygotowane dla wybranej rodziny, zostały dostarczone najpierw do magazynu Szlachetnej Paczki, a następnie do rodziny.

Już kolejny raz mieliśmy okazję przekonać się, że wśród naszej Społeczności Szkolnej jest naprawdę dużo ludzi o wielkim sercu, którzy potrafią pomóc bezinteresownie.

• 🎞️ Wieczór filmowy w Naszej Szkole! 🍿

Wieczór filmowy za nami. Nic tak nie bawi jak "Kevin" oglądany w miłym towarzystwie ponad trzystu kolegów i koleżanek . Dziękujemy wszytskim darczyńcom za wsparcie przy produkcji popcornu dla naszych kinomanów! Oby więcej takich akcji!

Szkolny Budżet Obywatelski

• Tajemnicza paczka

W skutek czarodziejskich działań jednego z rodziców, do Naszej Szkoły wyruszyły z Danii tajemnicze paczki... piątek popołudnie - paczki już dotarły do Naszej Szkoły... cóż jest w środku? Tego dowiemy się w dniu Mikołajek, kiedy naszi uczniowie rozpakują tajemniczy prezent...

• SKS 2021