29 września Między Narodowy Dzień Osób Niesłyszących
Uczniowie zrealizowali działania, które mają na celu m.in. uwrażliwienie na obecność i potrzeby osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.
Przystąpiliśmy do Ogólnopolskiej Akcji „Kocham słyszeć”. Odbyły się warsztaty języka migowego w klasach 4-8. Dzięki temu dzieci dowiedziały się, kim jest osoba niesłysząca, z jakimi trudnościami się zmaga oraz w jaki sposób można jej pomóc. Ozdobiły według własnego pomysłu aparaty słuchowe i procesory dźwięku. Poznały podstawowe zwroty języka migowego .
Ponadto w naszej szkole obchodziliśmy dzień Afazji: Uczniowie mieli pogadankę na ten temat na podstawie przygotowanej prezentacji przez nauczycieli : https://www.canva.com/design/DAFNt5pU4-E/Duhh44GHAXoOulp3VdbNYg/view?utm_content=DAFNt5pU4-E&utm_campaign=designshare&utm_medium=link&utm_source=publishsharelink
Następnie próbowali rozkodować afazję.
Były to bardzo ciekawe i owocne zajęcia. Dzieci z niecierpliwością czekają na kolejne
W ramach udziału szkoły SP 361 w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjno-Społecznym ,,Każdy inny – wszyscy równi”, klasa 3c wpółuczestniczyła w Międzynarodowym Dniu Osób Niesłyszących, który przypada na 29 września.
Uczniowie chętnie brali udział w warsztatach, dzięki którym mogli dowiedzieć się; jak funkcjonuje i jakie znaczenie w życiu ma zmysł słuchu, jakie trudności mogą mieć osoby z niedosłuchem, jak wyglądają i do czego służą protezy słuchu: aparat słuchowy, implanty słuchowe.
Zapoznaliśmy się również z podstawowymi zwrotami języka migowego oraz słuchaliśmy piosenek z lektorem języka migowego.
Magdalena Kurpiarz -Ładzińska
W ramach uczestnictwa w projekcie " Każdy inny - wszyscy równi" w naszej szkole powstał „Kącik książek „Bez barier” – poruszający tematykę osób z niepełnosprawnościami;
B. Gołos, K .Musiał
Z ogromną przyjemnością informujemy, iż nasza szkoła bierze udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjno-Społecznym „Każdy inny - wszyscy równi”. Projekt ma na celu uwrażliwienie na potrzeby osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, rozwijanie empatii, kształtowanie tolerancji oraz likwidowanie uprzedzeń na temat osób z niepełnosprawnościami.
Realizacja zadań projektowych zaplanowana jest w terminie od 15.09.2022 do 15.05.2023.
Zapraszamy do aktywnego udziału!
Koordynatorzy projektu
Bożena Gołos, Kinga Musiał