Dnia 6 grudnia 2021 roku Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami przygotowali dla wszystkich uczniów mikołajkową fotobudkę. Każda klasa mogła zrobić zdjęcie z rekwizytami.
Fotorelacja poniżej:
Dnia 6 grudnia 2021 roku Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami przygotowali dla wszystkich uczniów mikołajkową fotobudkę. Każda klasa mogła zrobić zdjęcie z rekwizytami.
Fotorelacja poniżej:
Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie i wykonali piękne ozdoby świąteczne. Wpłynęły bardzo ciekawe prace, wykonane różnymi technikami.
Miło nam ogłosić zwycięzców:
I miejsce
Maja I. – kl. I b
Nikola P. – kl. I b
II miejsce
Barbara B. – kl. III b
Judyta B. – kl. III a
III miejsce
Maja K. – kl. I a
Mikołaj K. – kl. I a
Wyróżnienia
Hanna B. – kl. I f
Natalia P. – kl. II b
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.
Dyplomy i nagrody zostaną wręczone wkrótce.
Organizatorzy :
Anna Kołodziejska
Izabela Pietrzak
Monika Kazimierczuk
Anna Strawa
I miejsce
II miejsce
III miejsce
Wyróżnienie
W dniach 29.11 – 01.12.21r. w ramach projektu Szkoła Myślenia Pozytywnego we współpracy z Radą Rodziców odbyły się warsztaty online Arte – Mindfulness dla społeczności szkolnej i rodzin uczniów klas 1-8. Warsztaty prowadziła Aleksandra Grzegorek pseud. artystyczny Olka Grzegorka, z której twórczością można zapoznać się na stronach: https://liblink.pl/nt1br4FjWL
Warsztaty były zaproszeniem do relaksu poprzez ekspresję artystyczną. Uczestnicy mogli wsłuchać się i zarejestrować dźwięki dochodzące z domowej rzeczywistości. Mieli szansę wyrazić w spontanicznym zapisie wydarzenia, które przytrafiły im się bieżącego dnia oraz poprzyglądać się przyjemnym i nieprzyjemnym uczuciom, im towarzyszącym. Uczniowie chętnie dzielili się swoimi wrażeniami oraz formami wyrazu, które zastosowali w czasie ćwiczeń. Zadziwiająca była ich różnorodność i oryginalność.
W klasie 3c w ramach projektu odbył się warsztat arteterapeutyczny poświęcony wdzięczności, która jest doskonałą formą trenowania pozytywnego spojrzenia na życie i świat oraz dostrzegania faktów, które zwykł pomijać nasz mózg, nastawiony na wychwytywanie zagrożeń. Dzieci za pomocą farb i sznurka wyrażały wdzięczność serca.
W naszej szkole pojawiły się w toaletach dla dziewcząt różowe skrzyneczki.
Różowa skrzyneczka to fundacja, której celem jest walka z wykluczeniem menstruacyjnym, zapewnienie powszechnego dostępu do bezpłatnych środków higieny na czas menstruacji w przestrzeni publicznej oraz dostęp do rzetelnej edukacji w zakresie miesiączkowania w szkole.
Odbyły się również ,,Warsztaty z Menstrulką” przeprowadzone przez nauczycieli biologii i wychowania do życia w rodzinie.
1 grudnia rozpoczęła się nowa, 9. edycja budżetu obywatelskiego. Można już składać projekty, które zostaną zrealizowane w 2023 roku.
Terminy:
Składanie projektów jest możliwe do 25 stycznia 2022 roku.
Kwota i limit:
Na Białołęce mamy do wydania 4,75 mln zł, a jeden projekt może kosztować maksymalnie 950 tys. zł.
Zasady:
Szczegółowe zasady opisane są na stronie internetowej https://bialoleka.um.warszawa.pl/-/nowa-edycja-nowe-projekty .
Jak złożyć projekt?
Można to zrobić na 3 różne sposoby:
1) przez internet za pomocą aplikacji https://bo.um.warszawa.pl
2) osobiście w punkcie podawczym Urzędu Dzielnicy Białołęka przy ul. Modlińskiej 197 czynnym w poniedziałki w godz. 08:00 - 18:00, a we wtorki, środy, czwartki i piątki w godz. 08:00 – 16:00 (numerek do pobrania z literą P, stanowiska nr 20-24)
3) korespondencyjnie przesyłając projekt na adres: Urząd Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy, ul. Modlińska 197, 03-122 Warszawa z dopiskiem „Budżet obywatelski 2023” – liczy się data wpływu do urzędu.
Wsparcie dla mieszkańców:
Wspólnie z wydziałami merytorycznymi urzędu dzielnicy organizujemy dyżury telefoniczno-mejlowe dla mieszkańców, których dokładny harmonogram oraz dane kontaktowe dostępne są na stronie https://bialoleka.um.warszawa.pl/-/nowa-edycja-nowe-projekty .
Zachęcam do śledzenia naszego profilu na facebooku Budżet Obywatelski Białołęka.
ZAPRASZAM do składania projektów!
Anna Rurka, białołęcki koordynator ds. budżetu obywatelskiego
tel. 22 44 38 335, arurka@um.warszawa.pl „
Kiermasz tuż, tuż. Na zachętę zamieszczamy kilka zdjęć naszych świątecznych cudeńków. Każda rzecz jest niepowtarzalna i jedyna taka, więc kto pierwszy ten lepszy….
Uczniowie klas młodszych mieli zaszczyt gościć Pana Tomasza Kozłowicza – aktora teatralnego i filmowego. Jednak nie tylko dzieciom nasz gość powinien kojarzyć się raczej z dubbingiem, gdyż podkładał głos do wielu postaci, w kultowych kreskówkach. Głosem Pana Tomasza mówił m.in. Quasimodo, Inspektor Gadżet, Królik Bugs, Speedy Gonzales. Dzieci miały do gościa wiele pytań dotyczących zarówno życia zawodowego jak i osobistego. Mogły również usłyszeć jak można pięknie interpretować fragment książki o Kubusiu Puchatku. Na koniec, po zrobieniu wspólnego zdjęcia, dzieci podziękowały Panu Tomaszowi oraz poprosiły o wpis do księgi gości.
Nasza szkoła przystąpiła w tym roku do akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”. Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.
Uczniowie z klasy II a oraz delegacje z kl. II b, II c oraz III a wybrali się na wycieczkę, podczas której mogli zrealizować powyższy cel. Odwiedzili lokalne Miejsc Pamięci, które znajduje się obok kościoła w Płudach. Na krzyżach umieszczono tabliczki upamiętniające ofiary licznych walk, powstań i tragedii w historii Polski. Następnie na Cmentarzu Tarchomińskim oddali hołd pochowanym tu powstańcom warszawskim oraz żołnierzom walczącym o naszą niepodległość w czasie I wojny św. Nie zabrakło momentów zadumy, chętni znaleźli czas na zapalenie zniczy.
Dla dzieciaków była to ciekawa lekcja historii.
Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie!
Z przykrością zawiadamiamy, iż Aktywne Mikołajki, które planowaliśmy na najbliższą sobotę - 4 grudnia, zmuszeni jesteśmy odwołać z powodu coraz trudniejszej sytuacji epidemicznej.
Zorganizujemy imprezę dla dzieciaków w bardziej sprzyjających okolicznościach.
Zarząd Stowarzyszenia 4+
WawaCraft - wirtualne lekcje w świecie. Nasza szkoła po raz drugi bierze udział w konkursie Wawacraft. Jest to projekt edukacyjny, łączący kodowanie z nauką.
WawaCraft to program dla uczniów i nauczycieli warszawskich szkół i placówek oświatowych, z wykorzystaniem edukacyjnej wersji gry Minecraft. Warszawa realizuje ten projekt we współpracy z Microsoft Polska, MindCloud oraz Instytutem Polska Przyszłości im. Stanisława Lema. W ramach tego projektu odbędzie się konkurs na najciekawszą mapę edukacyjną. Dnia 6 i 8 grudnia o godzinie 18:00 odbędą się webinaria dla uczniów dotyczące Minecraft: Education Edition. Wszystkich zainteresowanych uczniów serdecznie zapraszamy (nie mamylimitu uczestników). Link do wydarzenia:
QR kod na plakacie przenosi od razu na spotkanie.Zachęcam do udziału również nauczycieli.Zgłoszenia uczestników do konkursu przyjmowane są do 9 grudnia 2021 rokudo pani Moniki Mrozińskiej.
W piątek, 19 listopada uczniowie klasy 3c obchodzili Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF.
Wydarzenie jest organizowane z okazji przypadającej w sobotę 20 listopada rocznicy uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Dzień ten przypomina nam, że wszyscy powinniśmy zwracać szczególną uwagę na dzieci i ich prawa.
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka to święto, o którym warto pamiętać. To okazja, aby przypomnieć sobie, że każdemu dziecku, niezależnie od jego pochodzenia, miejsca zamieszkania, koloru skóry czy wyznania, przynależą takie sam prawa – prawa człowieka. Dziecko jako istota dopiero ucząca się, rozwijająca i nabierająca doświadczenia, potrzebuje szczególnej ochrony, którą powinni zapewnić dorośli.
Pamiętajmy o tym obowiązku i zapewnijmy dzieciom realizację ich praw nie tylko 20 listopada, ale każdego dnia w roku.
Po raz kolejny Nasza Szkoła dołączyła do wielkiej zbiórki monet, pn. Góra Grosza. Celem na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Zachęcamy do udziału w tegorocznej Akcji na rzecz dzieci nie wychowujących się w swoich rodzinach.
W październiku w ramach projektu „A to Polska właśnie...” uczniowie poznawali kolejny region – Małopolskę. Mieliśmy okazję dokładniejszego zapoznania się z małopolskimi miastami, zwyczajami, piosenkami i legendami.
5 listopada uczniowie klas 3 w ramach podsumowania projektu zaprezentowali swoim kolegom i koleżankom występ artystyczny. Widzowie obejrzeli przedstawienie zatytułowane „Na krakowskim rynku”. Zgromadzeni uczniowie mieli okazję zobaczyć również małopolski taniec Krakowiak oraz obejrzeć legendę „O Wandzie, co Niemca nie chciała”.
Podczas wspólnego spotkania odbyło się również oficjalne nagrodzenie laureatów dwóch konkursów plastycznych – „Pocztówka z wakacji” oraz „Portret nauczyciela”.
Na zakończenie na wszystkich czekała słodka niespodzianka – pyszne bajgle.
Klasy 3 serdecznie dziękują wszystkim zaangażowanym uczniom i nauczycielom za przygotowanie pięknych plakatów, rysunków i prac plastyczno-technicznych.
I DZIELNICOWY KONKURS PROGRAMOWANIA
DLA UCZNIÓW KLAS I-III SP
„Mistrzowie scratchowania”
Finał konkursu, organizowanego przez nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 361, odbył się 22 listopada 2021 o godzinie 9.00 w formie zdalnej na platformie Teams.
Tematem konkursu była „Gra- zadanie”, o dowolnej tematyce do wyboru z poniższych: matematyczna, polonistyczna, językowa, przyrodnicza, wykonana w programie Scratch. Gra powinna rozpoczynać się od kliknięcia flagi, posiadać scenę będącą wstępem, opisującą historię (fabułę) oraz instrukcję gry. Poprawne rozwiązanie zadań prowadzi do zdobycia kolejnych wskazówek lub do zakończenia gry. Zgłoszone do konkursu prace spełniały wymogi konkursu. Uczniowie szkół w Dzielnicy Białołęka stanęli na wysokości zadania.
Oceniane były m.in.:
Na tej podstawie jury wyłoniło zwycięzców konkursu:
Zapraszamy po odbiór nagród i dyplomów do Szkoły Podstawowej nr 361 przy ul. Ruskowy Bród 19 od 29 listopada w godzinach 8:00- 16:00
I miejsce
30 listopada o godzinie 15:00 - Akcja Charytatywna
Dochód z licytacji zostanie przekazany na wspieraną przez nas zrzutkę.pl
Licytować mogą tylko osoby pełnoletnie.
Licytacja odbędzie się zdalnie poprzez Teams
Link do licytacji: Dołącz do konwersacji (microsoft.com)
Obrazy zostały namalowane przez uczniów klasy 2c na płótnach przy użyciu farb akrylowych.
1. Dziewczyna z perłą autorstwa Johannesa Vermeera
Wykonany przez Kasię i Zosię
Rozmiar obrazu: 40x50
Cena wywoławcza: 50zł
2. Mona Lisa autorstwa Leonardo da Vinci
Wykonany przez Hanię
Rozmiar obrazu: 45x35
Cena wywoławcza: 50zł
3. Krzyk autorstwa Edvarda Muncha
Wykonany przez Nikola i pani Magda
Rozmiar obrazu: 40x50
Cena wywoławcza: 50zł
4. Gwiaździsta noc autorstwa Vincenta van Gogha
Wykonany przez Fabiana
Rozmiar obrazu: 40x50
Cena wywoławcza: 50zł
5. Impresja, wschód słońca autorstwa Claude Monet
Wykonany przez Amelkę i Fabiana
Rozmiar obrazu: 30x40
Cena wywoławcza: 30zł
6. Trwałość pamięci autorstwa Salvadora Dali
Wykonany przez Kacpra i Piotrka
Rozmiar obrazu: 35x45
Cena wywoławcza: 40ZŁ
7. Słoneczniki autorstwa Vincenta van Gogha
Wykonany przez Maję i Adama
Rozmiar obrazu: 40x50
Cena wywoławcza: 60zł
8. Jesień autorstwa Klaudii Antolak nauczyciel SP361
Rozmiar obrazu: 40x40
Cena wywoławcza: 50zł
9. Jesienne zbiory autorstwa Agaty Bartosiak nauczyciel SP361
Rozmiar obrazu: 40x40
Cena wywoławcza: 50zł
10. Hello, Autumn! Agaty Bartosiak nauczyciel SP361
Rozmiar obrazu: 40x40
Cena wywoławcza: 40zł
DODATKOWY PRZEDMIOT LICYTACJI
11. Przedmiotem licytacji jest zabytkowy plan Warszawy z 1887 roku. Plan został ręcznie wydrukowany w technice litografii na bezkwasowym papierze magno matt w formacie 63 cm x 83 cm z oryginalnej matrycy (kamienia litograficznego). Kamień został opracowany w drugiej poł. XIX wieku w słynnej warszawskiej pracowni litograficznej W. Główczewskiego. Odbitka została wykonana w 2006 r na XIX wiecznej prasie litograficznej z zastosowaniem dawnych metod graficznych (litografia jest wpisana na listę ginących zawodów UNESCO) w Doświadczalnej Pracowni Litograficznej im Pabla Picassa w Warszawie. Odbitka jest numerowana i ręcznie sygnowana. Edycja wynosi 20 egzemplarzy, wystawiona na licytację odbitka posiada numer kolejny 6.
Cena wywoławcza: 150ZŁ
Po zakończeniu aukcji, wylicytowaną kwotę wpłacamy na konto
Stowarzyszenia Czwórka z Plusem: 61 1090 1841 0000 0001 2974 9857
W tytule przelewu należy wpisać: darowizna na rehabilitację dla Marcina Lipca
Samorząd Uczniowski zaprasza na wspólne świętowanie Dnia Życzliwości i Pozdrowień.
W tym dniu:
-ubierz się na żółto lub w ubranie z żółtym elementem(może być też inny, optymistyczny kolor),
-uśmiechnij się do każdej spotkanej osoby i pozdrów ją serdecznie
-weź udział w” wirtualnej poczcie życzliwości”. Napisz coś miłego koleżance, koledze, nauczycielowi lub całej klasie.
Napisane życzenia i słowa życzliwości umieszczamy pod linkiem https://padlet.com/KingaMus/co8j17iir76dumnx
poprzez kliknięcie w prawym dolnym rogu plusa. I Ty znajdź się wśród życzliwych!
W dniu 17.11 (środa) klasa 0c wybrała się na wystawę COSMOS DISCOVERY, światową wystawę kosmonautyki. Wystawa Cosmos Discovery opowiada historię podboju kosmosu, od pierwszych, historycznych prób, aż po obecne wyprawy i przyszłość lotów kosmicznych.
Wystawa prezentuje ponad 200 oryginalnych eksponatów pochodzących ze Stanów Zjednoczonych, Rosji oraz Polski.
Powered by aSc EduPage